Návrat do normálu?

V posledných týždňoch je aj v mojich diskusiách asi najčastejšie spomínanou témou ako kto zvláda, alebo nezvláda karanténne opatrenia, čo nám chýba, na čo sa tešíme, ale aj čo si v tento novej skúsenosti užívame.

A keďže sa pomaly opatrenia uvoľňujú, vnímam už aj nové témy rezonujúce vo firmách, kde z nuly na 100 prepli do povinného home-office režimu a teraz sa ľudia majú vracať naspäť do „kamenných“ kancelárií. A celkom prirodzene, nie všetkým sa chce.

Ak by ste teraz na otázku „Čo dobré vám karanténa do života priniesla?“, odpovedali, že nič, alebo nerozumiete, prečo sa niekto nechce vrátiť do firemnej kancelárie, nemusíte vôbec čítať ďalej, lebo ste mali pravdepodobne dobre vyvážený a pozitívny život už aj predtým.

Pre mňa je teraz veľmi zaujímavé pozorovať pokoj, s ktorým dokážem robiť veci, že niekedy urobím počas dňa viac, ako predtým, no cítim sa stále v pohode, že viac priestoru na čistenie si myšlienok mi umožňuje robiť viac toho, na čom mi naozaj záleží a regulovať si, koľko času a energie dám veciam, ktoré jednoducho treba urobiť, ale nevidím v nich extra hodnotu. Akoby som vďaka tomuto izolovanému fungovaniu lepšie rozlišovala, čo je pre mňa dôležité.

Jasné, že by som bola radšej na jóge v Grécku. No zistila som, že nepotrebujem odísť preč, aby som vypla hlavu. A áno, v dňoch, kedy ma prevalcovala alergia a zvládala som len existovať, som veľa spala a veľa pozerala filmy. Spánok za dôležitý považujem, tie filmy vôbec, ale k mojej rovnováhe vtedy prispelo dovoliť si to. A na druhý deň som urobila niečo z mojich zmysluplných vecí.

Takže za mňa som tomu spomaleniu vďačná, lebo som si uvedomila, že dokážem urobiť veľa aj v online svete, že je pre mňa lepšie, ak si doprajem čas pre seba, aj keď mám práve veľa práce a že byť v kontakte s ľuďmi, ktorých mám rada, sa dá vždy.

A tým pádom sa nechcem vrátiť do starého normálu. Staviam si svoj nový spôsob fungovania, v ktorom chcem mať ten dobrý pocit každý deň.

Ak vás otázka hore zaujala a zamysleli ste sa, alebo vám hneď napadli veci, ktoré ste si od marca užili, prípadne stále užívate, mám pre vás ďalšie otázky:

  • Čo z toho si v čase ‚po korone’ chcete nechať?
  • Ako chcete, aby vaša nová realita vyzerala?
  • Na čo z toho sa tešíte?
  • Čo urobíte pre to, aby sa vám to podarilo?
  • A kedy si overíte, že to funguje?
Rate this post