Moje inšpirácie

Ešte včera vyzeral tento text úplne inak a smeroval k tomu, že hľadám nové inšpirácie a zaujímavé podnety na premýšľanie. No potom som ho nestíhala dokončiť pred cestou do Košíc.

Dnes mi rovno pod nos dve inšpirácie prišli bez toho, aby som sa snažila.

Ubytovala som sa v hoteli, v ktorom som predtým nebola a som nadšená. Jedna vec je, že som rada, že som v Košiciach počas majstrovstiev ubytovanie vôbec našla. Druhá je, že som ho našla úplnou náhodou vďaka článku originálnych suveníroch, ktoré si treba z Košíc priniesť. A tretia je najlepšia – zážitok z príchodu do mojej izby.

Je ešte krajšia ako jej fotky na webe. V uvítacom balíčku mám napr. prírodnú limonádu z ruže 🙂 z lokálnej produkcie. V kúpeľni je vyhrievaný vešiak na uteráky. Čo špeciálne oceňujem práve dnes, keď bola vonku celý deň dažďovo-veterná smršť. Na recepcii pracuje slečna, ktorá sa pre tento job narodila a ja jej fakt verím, že otázku „Ako sa dnes máte?“ myslela úprimne. A ešte kopec drobností, ktoré by som si v hoteli nepýtala, ani by som sa podľa nich pre hotel nerozhodovala, ale ich prítomnosť mi robí tento pobyt komfortným a príjemným.

Teraz len dúfam, že raňajky budú pokračovaním tohto zážitku…

Aby som nezabudla, ak to niekoho zaujíma, tento zázrak funguje v rámci konceptu The Invisible hotel.

Aj toto samo by mi na zlepšenie dňa stačilo, no keď som si konečne prestala obzerať izbu a začala som vybaľovať, otvorila som aj obálku, ktorú mi včera pri nákupe do tašky pribalila slečna v predajni Havlíkova apotheka. Kartička vnútri obálky  má nápis „Si krásna“, čo pri značke zameranej na ženy, ktorá vyrába kozmetiku, nie je nijako prekvapujúce, hoci je to milé.

To zaujímavé je odkaz vnútri, podpísaný „Tvoje Ja“ s odkazom „Na podporu sebalásky…“, čo je téma, ktorú by sme mali oveľa viac rozvíjať všetci. A nezáleží na tom, či sa pri tom zameriavame na seba, myslíme na na ľudí, na ktorých nám záleží a nemôžeme ich zachraňovať, hoci vidíme, že by sa mali mať viac radi, alebo sa rozprávame s niekým neznámym.

Mám za sebou náročný deň a usmievam sa, obe tieto veci mi padli naozaj dobre a teším sa, že existujú ľudia, ktorí robia, čo robia a robia to takto. Dnešok je pekný 🙂