Pocit slobody je v hlave

Cítiť sa ovplyvňovaný inými /okolnosťami, prípadne ich viniť z toho, ako sa cítim je ľahké. No nikam to nevedie… Možno to krátkodobo prinesie uspokojenie, lebo ten zlý nie som ja, ale dlhodobo je to skôr o prehlbovaní nespokojnosti a negatívneho naladenia.

Cítiť sa dobre je voľba. Vedomá voľba v mojej hlave. Ak si dokážem uvedomiť, že mi práve nie je dobre, dokážem to aj zmeniť. Niekedy stačí úsmev do zrkadla, objatie, alebo si len povedať, že svieti slnko a ja mám všetko, čo potrebujem. Niekedy pomôže , chvíľu hlboko dýchať do brucha, ísť si zabehať alebo zacvičiť a nechať endorfíny robiť ich prácu. Podstatné je začať uvedomením, že sa chcem cítiť dobre. A začať tým každý deň. Ako hovorí moja kamarátka, je to len o disciplíne :)

Príjemným benefitom je pre mňa zistenie, že sa cítim oveľa slobodnejšie, ak si sama volím, ako sa chcem cítiť – nie som obeťou okolností, ani iných ľudí, svoj život mám vo vlastných rukách a pozitívne situácie a ľudia sa „zrazu“ objavujú všade okolo.

Nemyslím si, že by cieľom malo byť „prestaviť sa“ a snažiť sa byť vždy a za každých okolností šťastná. Niekedy je dobré uvedomiť si, že cítim smútok (hnev alebo strach) a čo je toho príčinou. A pozorovať ten pocit, z čoho vyplýva, čo mi má ukázať…na čo je práve v tom momente dobrý. Ale potom ho nechať odísť a zase sa usmievať. Pre mňa je teraz cieľom cítiť sa dobre väčšinu času.

A užívať si to, že mám slobodu a schopnosť zvoliť si, ako sa chcem cítiť. A teším sa, že je mi dobre.

You may also like...

error: Content is protected