Keď sa tešíme a sme otvorení

Mala som v posledných dňoch 3 stretnutia, ktoré ma prekvapili. Veľmi príjemne a každé inak, aj keď nakoniec vlastne s podobným menovateľom.

Prvé bolo s človekom, ktorého som nevidela asi 8 rokov. Keď sa pred pár mesiacmi ozval, či mu s niečím môžem pomôcť, prekvapilo a zároveň potešilo ma meno, ktoré telefón ukázal. Prvá vec, ktorá mi napadla bola, že je super, že si ľudia nechávajú telefónne čísla a ja sa môžem aj po rokoch vrátiť k príjemným kontaktom J.

Pred pár dňami sme sa stretli a bolo to uvoľnené a podnetné. Keďže sme iba chceli spoločne stráviť príjemný čas, ale vlastne sme o sebe dlho nevedeli, bolo pre mňa osviežujúce pozorovať, ako prirodzene sme nadviazali na vzťah z minulosti. Užila som si každú minútu, získala som množstvo zaujímavých informácií a inšpirácií a vďaka tomu, že sme sa dotkli aj pár vecí z mojej pracovnej oblasti, som si uvedomila niekoľko nových prepojení. Keď sme sa lúčili, usmievala som sa a bolo mi dobre. A rovnaký pocit mám, keď si na toto stretnutie spomeniem.

Druhé stretnutie bolo s človekom, s ktorým sme sa pôvodne stretli pracovne len pred pár mesiacmi. Už pri spolupráci mi bolo jasné, že je pre mňa tento človek inšpiratívny svojou inakosťou (voči mne, ale aj v porovnaní asi so všetkými ľuďmi  mojom okolí) a bavilo ma pozorovať spôsob myslenia, závery a komunikáciu. A potom som si jedného dňa uvedomila, že sa mi páči, že náš vzťah sa posunul k priateľstvu a už sa viac rozprávame o nepracovných témach.

Každé ďalšie stretnutie je zaujímavé a inšpiratívne, o čomkoľvek sa bavíme, vždy je pre mňa obohacujúce, ako inak sa na to dá pozrieť. A to ma posúva a baví zároveň.

A to tretie bolo pracovné, očakávala som štruktúrovanú diskusiu o potrebách klienta, aby sme sa posunuli k tomu, ako im môžem pomôcť. Namiesto toho sme mali ľudsky veľmi príjemný rozhovor o možnostiach a potenciáli nového tímu, ktorý práve vzniká, čo všetko sa s nimi a pre nich dá robiť a ako to s ohľadom na osobnosti skladať. A dostali sme sa aj ku kvalite podujatí v letnej Bratislave, k vegánskej zmrzline a k tomu, ako leto pozitívne vplýva na vzhľad ľudí J.

Asi v polovici stretnutia som si uvedomila, že tento človek má aj úplne iné stránky ako som ho za roky predtým poznala a že hoci sme v kancelárii a máme pracovné stretnutie, prvýkrát je to akoby širší a hlbší rozhovor. A príjemne ľudský. Odkedy som pred pár dňami začala písať tento text, rovnako prebehlo aj ďalšie stretnutie s iným klientom.

Keď som nad tým potom premýšľala, lebo 3 takéto zážitky v jednom týždni ma zaujali, prišla som k záveru, že v porovnaní s inými stretnutiami, pri týchto sme sa stretli dvaja, ktorí si práve užívajú deň, tešia sa (z leta, z aktuálneho pocitu, zo seba, alebo z niečoho iného) a sú k čomukoľvek otvorení a tak trochu zvedaví na to, čo prichádza.

Za seba sa teraz idem sústrediť na to, ako si tento prístup udržať, aby som takýchto stretnutí mala väčšinu.

You may also like...

error: Content is protected