Byť víťazom vo vlastnom živote

Byť víťazom je vždy úžasná a euforická skúsenosť.  A je úplne jedno, či je to víťazstvo v športe, ktorému sa venujeme, v spoločenskej hre, ktorú hráme s kamarátmi, alebo ide o pracovný úspech – kým je to v činnosti, do ktorej sa necháme vtiahnuť, je pre nás dôležitá, záleží nám na výsledku.

 S čerstvým pocitom víťazstva sa zdajú veci jednoduché, prichádza inšpirácia a spolu s ňou väčšinou aj energia začať robiť niečo nové. Len je škoda, že si pocit víťazstva neudržíme dlho a skĺzneme do rutinného prístupu. Väčšinou je dôvodom, že víťazíme v situáciách, ktoré si naozaj užívame, odovzdávame sa im celou dušou a cítime radosť. A to len málo ľudí robí každý deň vo svojom „bežnom“ živote.

No začať sa cítiť ako víťaz vo vlastnom živote je celkom ľahké. Stačí sa sústrediť na to, čo už v máme, čo ďalšie od života chceme, plánovať, ako sa k tomu posúvať a začať na tom pracovať. Systematicky a neustále. A priebežne si dopriať oddych a užiť si pocit uspokojenia z cesty, na ktorej sme, z výsledkov, ktoré už máme a približujúceho sa cieľa. Alebo z ďalšieho cieľa, o ktorom sme si práve uvedomili, že ho veľmi chceme. Presne tak, ako to robíme v situáciách, do ktorých dávame dušu a srdce. Užívať si vlastný život je zážitok.

You may also like...

error: Content is protected